Metalinės konstrukcijos

Statybų techniniai reglamentai ir Taisyklės numato statinio elementams atsparumo ugniai reikalavimus. Kur ir kokia reikalaujama atsparumo ugniai klasė, priklauso nuo elemento tipo, statinio paskirties, statinio atsparumo ugniai laipsnio bei gaisro apkrovos kategorijos.

Apsauga nuo ugnies, metalinė konstrukcija  Veikiamos gaisro konstrukcinės medžiagos praranda dalį savo stiprio. Racionaliai apkrautų metalo konstrukcijų laikomoji galia pasiekia savo ribą jau esant 550°C temperatūrai, nepriklausomai nuo plieno rūšies. Metalo konstrukcijų atsparumą galima užtikinti naudojant „Paroc“ apsaugos nuo ugnies plokštes. Priklausomai nuo paskirties, svarbu išskirti tris tvirtinimo būdus: kontūru, formuojant dėžę ir visiškai užpildant.

Kuo didesnis plieno kiekis pažeidžiamoje vietoje, tuo geresnį atsparumą ji turi. Metalo skerspjūvio temperatūros padidėjimo sparta nustatoma pagal elemento kaitinamo paviršiaus ploto (A) ir jo tūrio (V) santykį. Šis santykis yra vadinamas A/V skerspjūvio koeficientu. Aukštas skerspjūvio koeficientas leidžia plieno temperatūrai greitai pakilti. Iš esmės, tai reiškia, kad plono plieno konstrukcijos reikalauja storesnio apsauginio sluoksnio.

Naudodamiesi 1 ir 2 lentelėmis, galite susirasti jums reikalingą gaisrinę klasę ir gaminių storį populiariausiems plieno profiliams.