Vidinės ertmės pastato konstrukcijoje puikiai leidžia sklisti dūmams ir gaisrui. Tai būdinga tuščioms ertmėms virš pakabinamų lubų arba vėdinamiems oro tarpams stogo ir vėdinamų fasaduose konstrukcijose. Kadangi gaisras vystosi konstrukcijos viduje, jis kelia ypač didelį pavojų.

Kad būtų užkirstas kelias ugnies plitimui šiose erdvėse, būtina jas atskirti, suformuoti takus aplink ugnies barjerus bei padalinti dideles ertmes į dalis. Tačiau dar geresnis sprendimas – naudoti nedegias medžiagas.

 

Apsauga nuo ertmėse greitai plintančio gaisro pastatuose

Langai dažniausiai sudūžta pačioje gaisro pradžioje. Todėl liepsnos gali lengvai apimti palėpę pro karnizus ir virsti greitai sklindančiu pastogės gaisru. Šį pavojų galima žymiai sumažinti naudojant šias konstrukcijas:

 Apsauga nuo ertmėse plintančio gaisro Gyvenamųjų namų gaisrai dažniausiai kyla pastato viduje arba atsiradus gaisro židiniui namo išorėje. Visais šiais atvejais namo karnizų konstrukcija yra lengvai pasiekiama ugnies. Jau gaisro pradžioje langai sudūžta dėl karščio, ir liepsnos išplinta pro karnizus į pastogę. Gaisro verandoje metu liepsnos dažniausiai kyla medine siena į viršų ir patenka į palėpę. Gaisras tuščioje palėpėje sklinda visada labai greitai ir išplinta po visą namo stogo konstrukciją. Temperatūra yra aukšta, viskas dega, ir visiems aplinkui esantiems pastatams taip pat iškyla pavojus. Lengviausia apsisaugoti nuo greitai ertmėmis sklindančio gaisro sukonstravus tokią karnizo konstrukciją, kuri neleistų gaisrui prasiskverbti į pastogę.

Tvirta akmens vata, PAROC WAS 25t, efektyviai apsaugo nuo gaisro plitimo į palėpę. Akmens vatos sujungimai turi būti sumontuoti taip, kad plokštė tvirtai priglustų prie sienos. Akmens vata apsaugo medines konstrukcijas nuo įkaitimo ir savaiminio užsidegimo. Ši izoliacija nepraranda formos esant karščiui, nesusidaro tarpai. Lietaus latako pagrindo lakštas neleidžia ugniai prasiskverbti į pastogę.