PAROC® Cortex™ – nedegi šilumos izoliacija ir apsauga nuo vėjo vėdinamoms sienoms

Naują „PAROC® Cortex™“ gaminių grupę sudaro dviejų tipų plokštės. „PAROC® Cortex™“- tai šilumos izoliacijos apsaugos nuo vėjo plokštės ir „PAROC® Cortex One™“ – tai vieno sluoksnio šilumos izoliacija vėdinamoms sienoms. Šių plokščių ypatumas yra tai, jog jos yra padengtos specialia baltos ar juodos spalvos nedegia danga, kuri yra mažai laidi orui ir laidi vandens garams. „PAROC® Cortex™“ gaminių grupės gaminiai tinka net ir labai intensyviai vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ar jos apsaugai nuo vėjo.

Kodėl PAROC Cortex?

PAROC Cortex

Apsaugo nuo vėjo
„PAROC® Cortex™“ ir „PAROC® Cortex One™“ plokštės yra laidžios vandens garams ir mažai laidžios orui. Dėl šių savybių PAROC® Cortex™ yra naudojama universalių šilumos izoliacijos plokščių apsaugai nuo vėjo, o „PAROC® Cortex One™“ naudojama kaip vienasluoksnė šilumos izoliacija vėdinamų sienų konstrukcijose.
„PAROC® Cortex™“ grupės plokščių oro pralaidumo koeficientas yra kelis šimtus kartų geresnis už įprastų, tradicinių apsaugos nuo vėjo plokščių.

Saugu naudoti vėdinamų sienų konstrukcijose
Visos „PAROC® Cortex™“ grupės medžiagos yra nedegios ir atitinka A2- s1, d0 gaisrinę Euroklasę. Todėl jos gali būti naudojamos vėdinamų sienų konstrukcijose be jokių apribojimų.

Patikima ir efektyvu
Vėdinamų sienų konstrukcijose sumontuotos „PAROC® Cortex™“ ir „PAROC® Cortex One™“ plokštės puikiai praleidžia vandens garus, sulaiko orą ir, būdamos nedegios, prisideda prie pastato gaisrinės saugos, jo ilgaamžiškumo bei šilumos nuostolių mažinimo visu pastato eksploatacijos metu.

Išbaigtas sprendimas
Kadangi šios plokštės yra ypatingai mažai laidžios orui – siūlių tarp plokščių, pastato kampų ir angokraščių užsandarinimas tampa ypač svarbus. Todėl bendrovė „Paroc“ pristato ne tik šilumos izoliacijos plokštes bet ir visą sistemą kartu su sandarinimo juostomis.

Lengva ir patogu dirbti
„PAROC® Cortex™“ ir „PAROC® Cortex One™“ plokštes lengva pjaustyti ir montuoti, nesudėtinga įrengti kokybišką izoliacinį sluoksnį su mažiausiomis laiko sąnaudomis ypač kai šilumos izoliacija yra įrengiama iš vieno sluoksnio. Kai visos siūlės tarp plokščių, pastato kampai bei angokračiai apklijuojami sandarinimo juostomis – sudaromas ištisinis pastato apvalkalas.

Vėdinamose sienose vykstantys procesai

Drėgmė

 

Natūrali konvekcija – tai šilumos pernešimo procesas, kurio metu oro judėjimą lemia ne išorės šaltiniai, pavyzdžiui – vėjas, bet oro tankio skirtumai, susidarantys dėl temperatūrų skirtumo. Natūralios konvekcijos metu oras, supantis šilumos šaltinį, įšyla, retėja ir kyla į viršų. Jo vietą užima vėsesnis aplinkos oras. Tada vėsesnis oras vėl sušyla ir procesas vyksta toliau, taip sudarydamas konvekcinę oro srovę. Šio proceso metu energija perkeliama iš kovekcinės erdvės apačios į viršų. Natūralios konvekcijos varomoji jėga – plūdrumo efektas, susidarantis dėl oro tankio skirtumų.

Priverstinę konvekciją sukelia vėjas, dėl kurio pastato apvalkale susidaro slėgio skirtumai.
Priverstinės konvekcijos metu gali vykti du skirtingi šilumos pernešimo procesai. Oro įsiskverbimą pro pastato apvalkalą lemia slėgių skirtumas tarp pastato konstrukcijos vidaus ir išorės, konstrukcijos nesandarumas. Oro skverbimąsi iš išorės į pastato vidų lemia slėgio skirtumas vėdinamąjame oro tarpe ir apsaugos nuo vėjo bei šilumos izoliacijos sluoksnių laidumas orui.

Medžiagoje ar konstrukcijoje esantis sausas oras nesukelia jokių rūpesčių. Neigiamas drėgmės poveikis pasireiškia tuomet, kai drėgnas oras patenka į konstrukcijos vidų ar keliauja per ją. Judantis oras perneša vandens garus, kurie patenka į atitvarų vidų, kur garai prie tam tikrų sąlygų gali pradėti kondensuotis, todėl padidėja drėgmės kiekis atitvaros viduje (drėgmės konvekcija). Ore, kuriam būdingas bet koks temperatūrų skirtumas yra tam tikras šilumos kiekis, priklausantis nuo specifinės oro šilumos ir skirtumo tarp oro temperatūros bei absoliučios temperatūros. Dėl oro judėjimo yra pernešamas šilumos srautas per pastato atitvarų konstrukcijas (šilumos konvekcija).

Konstrukcijų viduje drėgmė yra pernešama dvejopai: vykstančios drėgmės difuzijos ir drėgmės konvekcijos pagalba. Vandens garų pernešimas, kompensuojantis garų kiekio ar garų slėgio skirtumus yra vadinamas drėgmės difuzija. Tokiu būdu vykstantis drėgmės pernešimas yra palyginti lėtas procesas. Vandens garų pernešimas, kurį lemia oro slėgio skirtumas, vadinamas drėgmės konvekcija.

Toks drėgmės pernešimo būdas vyksta palyginti greitai. Drėgmės konvekcija vyksta tuomet, kai ore esantis vandens garų kiekis juda kartu su per konstrukciją judančiu oru. Jei oras juda iš šiltos zonos į šaltesnę, tuomet garai gali pradėti kondensuotis ant šaltų paviršių. Jei oras juda iš šaltesnės zonos į šiltesnę, tai tuomet kondensacijos procesas nevyksta.

Kaip teisingai įrengti vėdinamą sieną

Pfizer HelsinkiĮrenkite sandarias, nelaidžias orui pastato atitvaras

Geras pastato kevalo sandarumas saugo nuo oro srautų skverbimosi per konstrukcijas. Sandarumą užtikrinantį sluoksnį reikia suprojektuoti taip, kad jį būtų galima įrengti vientisą ir nepertraukiamą per visas pastato atitvarines konstrukcijas (sienos, stogas, langai, durys, grindys ir t.t.). Šiame sandarumą užtikrinančiame sluoksnyje neturi likti jokių plyšių. Taip pat svarbu statybos metu nepažeisti šio sandarumo sluoksnio vientisumo. Pastatų sandarumo reikalavimai pateikti STR 2.05.01:2013.

Pfizer HelsinkiĮrenkite apsaugotas nuo vėjo pastato konstrukcijas  

Norint sumažinti priverstinės konvekcijos poveikį, šilumos izoliacijos sluoksnis turi būti tinkamai apsaugotas nuo vėjo. Rekomenduojame naudoti tam skirtas plokštes su specialia danga, pasižyminčias geromis apsaugos nuo vėjo savybėmis. Apsaugos nuo vėjo sluoksniui keliami oro laidumo reikalavimai, pateikti STR 2.01.03:2009.

Pfizer HelsinkiApsaugokite nuo drėgmės  

Svarbu, kad šilumos izoliacijos sluoksnis būtų apsaugotas nuo kritulių iš išorės ir drėgmės, besiskverbiančios iš pastato vidaus. Drėgmė, keliaujanti iš šiltesnės zonos į šaltesnę, gali kondensuotis ant šaltų paviršių, todėl sienų konstrukcijos turi būti suprojektuotos ir įrengtos taip, kad perteklinė drėgmė būtų lengvai pašalinama iš sienos konstrukcijos. Apsaugos nuo vėjo sluoksnyje drėgmės judėjimas turi vykti taip pat pakankamai sklandžiai ir intensyviai, kad būtų išvengta vandens garų kondensavimosi.

Quartet HElsinkiĮrenkite vėdinamą oro tarpą 

Vėdinamų sienų konstrukcijose išorinėje pusėje įrengiamas vėdinamas oro sluoksnis tarp fasado apdailos ir šiltinimo sluoksnių. Šio sluoksnio paskirtis – leisti cirkuliuoti oro srautui, kuris iš konstrukcijos pašalina drėgmės perteklių, palaiko ją sausą ir užtikrina tinkamą jos funkcionavimą. Oras tokiame tarpe dažniausiai cirkuliuoja iš apačios į viršų. Konstrukcijos apačioje paliekamos angos, pro kurias oras patenka į vėdinamą oro tarpą. Patekęs į tarpą oras sušyla, surenka drėgmę, juda aukštyn ir galiausiai išsivėdina pro angas, esančias sienos viršuje.