Pasaulio sveikatos organizacija nustatė, kad net 90 proc. savo laiko praleidžiame pastatuose. Todėl nuo patalpų mikroklimato ir gyvenamosios aplinkos labai priklauso mūsų gyvenimo kokybė. Namai, biurai, vaikų darželiai, mokyklos, prekybos centrai, sporto ir pramogų kompleksai, viešbučiai šiandien jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Ko gero, retai pagalvojame apie šiuos pastatus – ar jie kokybiški ir saugūs, kokią įtaką daro mūsų sveikatai.
Investicija į gaisrinę pastatų saugą, energinį naudingumą, garso izoliavimą – tai ilgalaikė investicija, kurios nauda – tai komfortas, saugumas ir išlaidų pastato eksploatacijai bei šildymui mažinimas.
Kodėl verta rinktis PAROC akmens vatą?
Mažina išlaidas šildymui
Teisingai šiltindami išorines pastato atitvaras PAROC akmens vata padidinsite energinį pastato naudingumą ir sumažinsite išlaidas pastato šildymui.
Sukuria daugiau komforto
Teisingai PAROC akmens vata apšiltintuose pastatuose patogu gyventi: čia nėra skersvėjų, juose tylu, jauku ir šilta.
Puikiai izoliuoja garsą
PAROC akmens vata apsaugo nuo išorės triukšmo, izoliuoja pastatų viduje sklindantį garsą.
Sienos kvėpuoja
PAROC akmens vata yra laidi vandens garams, todėl ja apšiltintos sienos kvėpuoja.
Nedega
Šiltindami pastatus nedegia PAROC akmens vata, galite sumažinti gaisro riziką.
Patraukli kaina už PAROC akmens vatos kokybę
Šiltinimas PAROC akmens vata sukuria verčių, kurios yra ypač svarbios ir sunkiai įkainojamos: geresnę gyvenamąją aplinką, saugesnį ir ilgaamžį būstą.
Laiko patikrinta skandinaviška patirtis
Savo raudonai ir baltai dryžuotais, tvariais izoliaciniais sprendimais jau ištisus dešimtmečius saugome Šiaurės šalių namus, pastatus ir konstrukcijas nuo žvarbių žiemų bei ekstremalių sąlygų.
Gaminama Lietuvoje
PAROC akmens vata Lietuvoje gaminama nuo 1997 metų. Mūsų produktai 11 kartų apdovanoti „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliais.
Sukurta gamtos, ištobulinta žmogaus
Akmens vatos gamybos technologiją žmonėms pašnibždėjo pati gamta. O žmonės ją ištobulino ir pritaikė pastatams izoliuoti.
Šildymo išlaidos daugeliui Lietuvos gyventojų sudaro 20–30 proc. pajamų. Tad jų sumažinimas gerokai palengvintų ekonominę naštą.
Projektuojant naujo arba modernizuojamo pastato šiltinimą siekiama, kad objektas atitiktų bent jau normomis numatomus energinio naudingumo klasės reikalavimus. Teisingai apšiltintus statinius reikia mažiau šildyti, todėl ne tik sumažinamos išlaidos šildymui, bet ir sunaudojama mažiau neatsinaujinančiosios iškastinės energijos. Taip taupomi planetos energijos resursai, aplinka mažiau teršiama anglies junginiais, prisidedama lėtinant klimato kaitą.
Daugiausia šilumos prarandama pro atitvaras: sienas, grindis, stogus. Todėl jų šiltinimo projektams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys: turi būti profesionaliai parenkami konstrukciniai atitvarų sprendiniai, apskaičiuojami termoizoliacinių sluoksnių storiai. Pastatas turi būti įvelkamas į šilumos izoliacijos kailinius. Teisingai suprojektuotas ir įrengtas namo atitvarų šiltinimas sulėtina šilumos srautą pro atitvaras, sumažėja šilumos tiekimo į patalpas poreikis ir pastato šildymo išlaidos.
PAROC nuolat tobulina akmens vatos gaminius ir konstrukcinius energiškai efektyvių pastatų atitvarų sprendinius, įvairiose Europos šalyse dalyvauja kuriant ir įgyvendinant energiškai efektyvių pastatų projektus, bendradarbiauja su mokslininkais, projektuotojais ir statytojais, įgytas žinias bei patirtį pritaiko Lietuvos statybose. Naujiems ir modernizuojamiems pastatams šiltinti PAROC tiekia efektyvias ir ilgaamžes termoizoliacines medžiagas, o projektuotojus ir statytojus aprūpina nuolat atnaujinamais konstrukciniais atitvarų šiltinimo sprendiniais.
Daugiau informacijos apie energinį efektyvumą >>
Šiuolaikinis pastatas – tai ne tik apsauga nuo šalčio, karščio, lietaus, sniego, vėjo ar triukšmo. Pastato patalpose sukuriamos žmonių darbui ir poilsiui komfortiškos sąlygos, kurios vadinamos pastato mikroklimatu.
Pastato mikroklimatas kuriamas ir palaikomas dviem būdais: šildymo ir vėdinimo sistemos užtikrina patalpų oro temperatūrą, drėgnumą, oro kaitą. Vis dėlto viduje esantys žmonės nesijaus gerai, jeigu vidiniai pastato atitvarų paviršiai bus šalti; patalpų oro temperatūra reaguos į išorės oro temperatūros pokyčius ir vėjo greičio kaitą; patalpos įkais šviečiant saulei; pastate esančius žmones nuolat trikdys iš kaimyninių pastato dalių arba išorės sklindantis triukšmas.
Šios problemos sprendžiamos teisingai izoliavus išorines pastato atitvaras ir vidines pertvaras.
Teisingai pritaikius PAROC rekomenduojamus šiltinimo sprendimus ir kokybiškai apšiltinus išorines pastatų konstrukcijas akmens vatos gaminiais, jų vidinių paviršių temperatūra tik nežymiai skirsis nuo patalpos oro temperatūros, patalpose nebus skersvėjų, o atitvaros gerai slopins garsą.
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių – triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo apie 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip 2 kartus didesnį triukšmą. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, vystosi hipertenzija ir išeminė širdies liga. Triukšmą sukeliančių technologinės pažangos priemonių atsisakyti sunku, todėl patalpos, kuriose žmonės praleidžia didžiąją gyvenimo dalį, turi būti gerai izoliuotos ir nuo aplinkoje sklindančio triukšmo, ir nuo pastatuose esančių jo šaltinių, o aidėjimo trukmė patalpose turi būti maža.
Projektuojant apsaugą nuo triukšmo poveikio, akustinį patalpų komfortą, turi būti išsprendžiami triukšmo izoliacijos ir sugerties klausimai. Efektyviai triukšmą slopinanti konstrukcija turi būti masyvi, porėta ir daugiasluoksnė. PAROC akmens vata yra porėta medžiaga, dažnai naudojama daugiasluoksnėse konstrukcijose. Pastatų fasaduose ir stoguose naudojami PAROC akmens vatos gaminiai apsaugo patalpas nuo išorėje sklindančio triukšmo, vidaus pertvarose ir perdangose sumontuota akmens vata slopina pastate sukelto triukšmo sklidimą. PAROC akmens vata gerai sugeria garsą (garso sugerties koeficientas α yra 1, tai – vienas geriausių rodiklių), todėl patalpose įrengti PAROC akmens vatos garsą sugeriantys sienų elementai ir akustinės lubos mažina garso aidėjimo trukmę bei intensyvumą.
Daugiau informacijos apie garsą >>
Drėgmė yra vienas didžiausių pastato priešų. Patekusi į pastato konstrukcijas ji ima jas ardyti. Šie procesai nematomi plika akimi, tačiau akivaizdūs stebint pastato ilgaamžiškumą. Padidėjusi drėgmė patalpose neigiamai veikia ir mikroklimatą pastato viduje. Patalpose gali atsirasti pelėsis, nemalonių kvapų ir kitų sveikatai kenksmingų pašalinių veiksnių.
Todėl statybinių izoliacinių medžiagų pasirinkimas yra labai svarbus siekiant užtikrinti pastato ilgaamžiškumą ir sveiką aplinką būste. PAROC akmens vata pasižymi puikiomis vandens garų laidumo ypatybėmis. Garų laidumas reiškia, kad drėgmė lengvai prasiskverbia pro akmens vatos sluoksnį ir pasišalina iš teisingai įrengtos konstrukcijos. Žmonės tai vadinama kvėpuojančiomis sienomis. Jei vata buvo paveikta drėgmės, tai ta drėgmė labai greitai išgarinama ir atitvaros išdžiūva. Net ir po to, kai buvo paveikta drėgmės, išdžiūvusi PAROC akmens vata išlaiko visas šilumos izoliacines, apsaugos nuo triukšmo ar ugnies ypatybes. Todėl akmens vatos naudojimas pastato konstrukcijose ne tik sukuria komfortišką aplinką, bet ir leidžia išvengti nenumatytų išlaidų pastato remontui.
Aplinka, kurioje gyvename, keičiasi labai greitai. Mūsų buityje natūralias medžiagas pakeitė sintetiniai, polimeriniai gaminiai, pavyzdžiui, linines užuolaidas pakeitė nailonas, kapronas, didžioji drabužių dalis irgi yra nenatūralaus pluošto. O ką ir kalbėti apie baldus, indus ar techniką. Fire Safe Europe organizacijos (FSEU) duomenimis 1950-aisiais vidutinis laikas nuo užsidegimo iki staigaus ugnies išplitimo buvo 15 minučių. Po 25 metų, anot FSEU, laikas sutrumpėjo iki 5 minučių, o dabar lemtingomis sąlygomis ugnis gali išplisti per 3 minutes.
Izoliacinės medžiagos retai tampa gaisro priežastimi, tačiau kalbant apie saugumą reikia atkreipti dėmesį, kiek galima sumažinti gaisro riziką ir gaisro padarinius. Jeigu naudojame nedegias statybines medžiagas, nepabloginame pastato atsparumo ugniai. Bet jeigu jas naudojame degias, prisidedame prie spartesnio gaisro plitimo. Laikas yra lemiamas veiksnys kilus gaisrui. Kiek laiko turėsime žmonėms ir materialinėms vertybėms gelbėti, kiek laiko liks sustabdyti gaisro plitimą – tai bene reikšmingiausi dalykai.
PAROC akmens vata gaminama iš nedegios žaliavos – akmens. Beveik visos mineralinės vatos rūšys klasifikuojamos kaip nedegios medžiagos, tačiau PAROC akmens vatai būdinga itin aukšta – apie 1000°C – lydymosi temperatūra, todėl ši vata konstrukcijas nuo ugnies poveikio saugo ilgiau. Dauguma be dangos PAROC akmens vatos gaminių priskiriami saugiausiai A1 klasei pagal degumo klasifikaciją, todėl kaip šilumos izoliaciją ją galima naudoti konstrukcijose, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai.
Unikalios PAROC akmens vatos ypatybės naudojamos apsaugant konstrukcijas nuo ugnies nuo pamatų iki stogo. Metalo ir gelžbetonio konstrukcijų apsaugai nuo ugnies yra sukurti ir mokslinėse laboratorijose išbandyti specialūs sprendiniai.
Daugiau informacijos apie ugnį ir gaisrą >>
Šiandien, dažniausiai renkamės pigiausią šiltinimo variantą, nekreipdami dėmesio į šilumos izoliacijos ypatybes ir tikėdami, kad taip pasirenkame geriausią sprendimą ir sutaupome daug lėšų. Šiltinimas PAROC akmens vata sukuria verčių, kurios yra ypač svarbios ir sunkiai įkainojamos: geresnę gyvenamąją aplinką, saugesnį ir ilgaamžį būstą.
Suskaičiavus renovuojamo daugiabučio sienų šiltinimo variantą su 150 mm storio PAROC Linio 10 plokštėmis, vietoje tokio pat storio EPS 70, vienam kvadratiniam metrui buto ploto papildoma investicija sudaro vos kelis eurus. Pavyzdžiui, modernizacijos pabrangimas 50 m2 ploto butui:*
Papildoma investicija individualiam namui apskaičiuota tinkuojamų sienų šiltinimui panaudojant 200 mm storio akmens vatos plokštes PAROC Linio 10 vietoje tokio pat storio polistireninio putplasčio EPS70. Pavyzdžiui, pabrangimas individualiam namui:*
Vieną kartą investavę į pastatų gaisrinę saugą, energinį naudingumą, garso izoliavimą naudą turėsite visą pastato eksploatavimo laiką. Šiltinimas PAROC akmens vata yra ilgalaikė investicija, kurios nauda, tai – komfortas, saugumas bei išlaidų, pastato eksploatacijai ir šildymui, mažinimas.
* Skaičiavimai atlikti 2015 m. balandžio mėn. kainomis konkretiems namams. Kiekvienu atskiru atveju, skaičiavimai, įskaitant pabrangimą ir skiriamą investiciją, gali skirtis priklausomai nuo šilumos izoliacijos storio, šiltinimo sistemos, kiekvieno pastato architektūros, konstrukcijos bei naudojamų medžiagų savybių.
Savo raudonai ir baltai dryžuotais, tvariais izoliaciniais sprendimais jau ištisus dešimtmečius saugome Šiaurės šalių namus, pastatus ir konstrukcijas nuo žvarbių žiemų bei ekstremalių sąlygų. Aplinka, kurioje gyvename ir dirbame, nuolat kinta. Ekstremalios sąlygos tampa vis dažniau pasitaikančiu reiškiniu visame pasaulyje. Pastatai, kuriuose gyvename ir dirbame, sensta, o greitai plėtojamos technologijos skatina aukštesnius izoliacinių sprendimų reikalavimus. PAROC siūlo Jums ne tik platų gaminių asortimentą, bet ir izoliacinius sprendimus konkretiems atvejams.
Plėtodama energiškai efektyvių pastatų statybos technologijas ir sprendimus, PAROC kartu su partneriais aktyviai dalyvavo projektuojant ir statant pirmuosius pasyviuosius namus Švedijoje, Suomijoje bei Lietuvoje.
Didelis dėmesys skiriamas ir renovuojamiems pastatams. PAROC inicijavo ne vieną energiškai efektyvios renovacijos projektą. Pasitelkusi ilgametę patirtį ir kompetentingus partnerius kompanija įgyvendino seno daugiabučio „Innova“ ir individualiųjų gyvenamųjų namų „RenZeroTM“ modernizavimo projektus Skandinavijoje bei Šiaurės šalyse. Daugiabučio „Innova“ renovacijos projektas buvo vykdomas Suomijoje, o „RenZeroTM“ projektai – Švedijoje ir Suomijoje. Šie projektai – tai ne atskirų pastato dalių – sienų ar stogo – šiltinimo sprendimai, bet kompleksiniai viso pastato modernizavimo projektai, kai sprendžiami pastato vėdinimo, sandarumo, atitvarų šiltinimo, skaidrių atitvarų įrengimo ir šilumos tiltelių įtakos mažinimo klausimai.
Daugiau informacijos apie PAROC >>
PAROC akmens vata gaminama Lietuvoje, 1997 metais Vilniuje atidarytoje modernioje gamykloje. Mūsų gaminiai buvo 11 kartų apdovanoti „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliais.
Prieš 20 metų pirmieji Lietuvoje pristatėme naujoviškas šiltinimo medžiagas ir sprendimus. Statybininkus ir projektuotojus supažindinome su naujausiomis, pažangiomis, iki tol Lietuvoje nenaudotomis technologijomis. Pavyzdžiui, paminėtini plokštieji stogai su hidroizoliacijos įrengimu tiesiai ant PAROC akmens vatos plokščių; tinkuojamųjų fasadų plokštės, ant kurių buvo įrengiamas tinko sluoksnis; gipso kartono pertvaros su užpildu iš akmens vatos ir pan.
Projektuotojams, statybininkams ir statytojams sukūrėme pagalbinę priemonę – katalogą „Statau šiltą namą“. Pirmą kartą šis katalogas buvo išleistas 1995 metais. Kasmet jį tobuliname atsižvelgdami į rinkos tendencijas, naujoves ir vartotojų lūkesčius, papildome naujais gaminiais bei sprendimais.
Kasmet statybų sezono pradžioje pristatome technologines statybų naujoves tradiciniuose PAROC seminaruose. Jie sutraukia vis daugiau klausytojų.
Mūsų gaminiai Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamuose konkursuose „Lietuvos metų gaminys“ 11 kartų buvo apdovanoti aukso medaliais. Naujausias aukso medalis įteiktas 2014 metais už tinkuojamųjų fasadų sistemoms skirtą „PAROC Linio 10“ plokštę.
Havajuose, išsiveržus Kilauea ugnikalniui, kalno šlaitais nusidriekia lavos upeliai, o deivės Pele plaukai pasklinda visoje saloje. Taip čiabuviai vadino vieną iš lavos formacijų – plonus ir trapius lavos pluoštus. Būtent į deivės Pele plaukus dėmesį atkreipė ir mokslininkai: XIX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje buvo sukurta technologija ir pradėta pramoninė akmens vatos gamyba.
Panašiai kaip ir gamtoje, PAROC akmens vata gaminama iš vulkaninės kilmės uolienų: bazalto, gabro, olivino ir dolomito, jas išlydant aukštoje 1500°C temperatūroje. Nejudantis oras gerai izoliuoja šilumą. PAROC akmens vatoje oras yra uždaromas mažytėse porose, sudarytose iš akmens vatos plaušo, todėl iš ilgaamžio ir nedegaus akmens pagaminama nedegi, ilgai tarnaujanti ir puikiai šilumą izoliuojanti akmens vata. 95–99 proc. jos gaminių tūrio sudaro porose uždarytas nejudantis oras.
Prieš porą metų šventėme 75 metų akmens vatos gamybos Švedijoje jubiliejų ir 50 metų jubiliejų Suomijoje. Be to jau 20 metų „Paroc“ akmens vatos gaminiais yra šiltinami pastatai Lietuvoje.