PAROC® PROOF™ plokščiųjų stogų šiltinimo sistema A, A+ ir A++ klasės pastatams

Paroc Proof Taklamellsystem

Griežtėjant pastatų energinio naudingumo reikalavimams Europos Sąjungoje, šilumos izoliacijos savybės, sprendimų paprastumas bei įrengimo kokybė tampa ypač svarbios.

Tiek naujai statomiems, tiek ir renovuojamiems pastatams skirta PAROC PROOF sistema leidžia pagreitinti plokščių stogų šiltinimo darbus, įrengti patikimą, ilgaamžį, nedegų ir energiškai efektyvų stogą.

Šią sistemą sudaro dviejų tipų plokštės: PAROC ROB 80 ir naujosios PAROC ROL 30 plokštės. PAROC ROB 80 statybininkams yra gerai pažįstamos ir šiandien naudojamos kaip viršutinė plokščiojo stogo plokštė, ant kurios yra įrengiama ritininė prilydoma ir mechaniškai tvirtinama stogo danga. PAROC PROOF sistemoje naudojame 30 mm storio PAROC ROB 80 plokštes. Naujoji PAROC ROL 30 – tai vertikaliai orientuoto plaušo plokštė, kurios storis yra parenkamas skaičiavimais, kad atitiktų norminius reikalavimus. Šios plokštės storio ribos kinta nuo 210 mm iki 440 mm, tad sėkmingai galime apšiltinti visų tipų A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatų plokščiuosius stogus.

 

PAROC® PROOF™ - plokščiasis stogas A, A+ ir A++ klasės pastatams

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

 

Kodėl verta rinktis PAROC PROOF?

Paprasta dirbti
Šiltinant stogus pagal PAROC PROOF sistemą visas akmens vatos plokštes gali nešioti vienas žmogus. Be to, šilumos izoliacija yra įrengiama tik iš dviejų ar trijų sluoksnių A, A+ ir A++ klasės energinio naudingumo pastatams.

„Kietas“ stogas
Dėl vertikaliai orientuoto plaušo plokščių panaudojimo pagrindiniam šiltinimo sluoksniui, PAROC PROOF sistema apšiltintas stogas įrengimo ir teisingo eksploatavimo metu išliks standus ir tvirtas. PAROC PROOF sistema apšiltinto stogo šilumos izoliacija, galima sakyti, nesideformuoja nuo jį veikiančių norminių apkrovų. Tai yra dėl to, kad PAROC ROL plokštės yra vertikaliai orientuoto plaušo, o jų deklaruojamas stipris gniuždant yra σm=30 kPa. Deklaruojamas stipris gniuždant parodo, kiek galima apkrauti izoliacinę medžiagą, kad ji nesideformuotų ir nesuirtų. Stogo norminės apkrovos dažniausiai būna apie 10 kPa. Tad nuo norminių stogo apkrovų PAROC ROL 30 plokštės nesusispaus ir nesideformuos.

Nedega
PAROC akmens vatos stogų plokštės yra priskiriamos saugiausiai A1 klasei pagal degumo klasifikaciją, todėl kaip šilumos izoliaciją ją galima naudoti konstrukcijose, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai.

Kokybiškas ir ilgaamžis stogas
PAROC ROL 30 plokštės, kaip pagrindinis šiltinimo sluoksnis, yra lengvai ir paprastai suklojamos priglaudžiant jas vieną prie kitos, be papildomo siūlių užtaisymo. Be to, akmens vata yra stabilių matmenų, o tai reiškia, kad veikiant temperatūrai ji nesideformuoja ir išlaiko savo formą. Todėl stogo eksploatacijos metu dėl temperatūros pokyčių neatsiras plyšių tarp šilumos izoliacijos plokščių, dėl ko nepadidės stogo dangos įrąžos bei šilumos nuostoliai dėl atsiradusių plyšių. Be to, pati stogo įrengimo technologija įpareigoja kokybiškam darbų atlikimui, nes visi stogo sluoksniai atliekami vienu metu, tad sumažėja tikimybė išorinių kritulių patekimui į konstrukcijos vidų.

 

Stogų šilumos perdavimo koeficientų U (W/(m2*K)) vertės A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatų norminių savitųjų šilumos nuostolių skaičiavimui (STR 2.05.01:2013. Pastatų energinio naudingumo projektavimas):

Energinio naudingumo klasė Įsigalioja
nuo
Gyvenamieji pastatai  Visuomeniniai pastatai  Pramonės pastatai 
 A  2016-11-01  0,10  0,11  0,16*k1
 A+  2018-01-01  0,09  0,10  0,14*k1
 A++  2021-01-01  0,08  0,09  0,12*k1

 

 

Plokščiųjų stogų šilumos izoliacijos storiai mm A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatams:

Energinio naudingumo klasė  A  A+  A++

Pastatų tipai

      
Gyvenamieji pastatai  390  420  480
Visuomeniniai pastatai  360  390  420
Pramonės pastatai  240*  280*  330*

 * Pastaba: skaičiavimai atlikti, kai vidaus patalpų temperatūra yra 20°C šilumos.