Tinkuojamų fasadų montavimo vadovas

Raudonai pažymėtas paviršius - vidinėje pusėje

Kiekvienos plokštės vienas paviršius yra pažymėtas raudonais taškeliais arba raudona linija ir jis visada turi būti montuojamas vidinėje pusėje. Taip užtikrinamas tinkamiausias pagrindas tinkavimui.

Izoliaciją tvirtinkite atsargiai

Tvirtai ir glaudžiai pritvirtinkite plokštes prie pagrindo stengdamiesi nepalikti oro kanalų tarp sienos ir izoliacijos. Perstumkite plokštes taip, kad nesusidarytų keturių kampų sandūra. Nenaudokite mažų izoliacijos gabalų, nes jungtyse gali atsirasti defektų.

Šilumos izoliacijos tvirtinimas

PAROC® akmens vatos lameles daugiausia tvirtinamos klijais. Klijais turi būti padengiamas pjautinis akmens vatos lamelių paviršiaus.

PAROC® akmens vatos plokštės tvirtinamos klijais ir plastikinėmis tvirtinimo detalėmis. Tvirtinimo metodas ir tvirtinimo detalių kiekis priklauso nuo sienos tipo, vėjo apkrovų ir pastato aukščio. Labai svarbu laikykitis sistemos gamintojo nurodymų – kiekvienas sistemos gamintojas turi savo pačių tvirtinimo detales ir klijus, specialiai sukurtus ir patikrintus naudoti pagal tam tikrą paskirtį.

Paviršiaus kokybė

Izoliacijos paviršius turi būti be dulkių ir švarus, kad izoliacija ir tinkuojami sluoksniai tinkamai suliptų. Į tai reikia atsižvelgti laikant, transportuojant izoliaciją ir prieš ją montuojant. Taip pat saugokite plokščių ir lamelių kraštus.

Saugokite nuo ilgesnio oro sąlygų poveikio

Nepalikite tinkuojamų sistemų izoliacijos paviršiaus be apdailos arba neuždengto ilgesnį laiko tarpą. Ilgesnis oro sąlygų poveikis gali pasendinti tinkuojamos izoliacijos paviršių ir dėl to, tinko skiedinys gali nelipti. Jei atsiranda senėjimo požymių, pašalinkite „negyvą” izoliacijos paviršių (1 - 2 mm), kad paviršiuje būtų sveikas pluoštas.

Saugokite izoliaciją nuo stipraus lietaus.

PAROC® akmens vata yra atspari drėgmei ir lietui, tačiau mes rekomenduojame uždengti izoliaciją prieš įrengiant kitus sistemos sluosknsiu, ypač esant stipriam lietui.

Drėgna izoliacija konstrukcijoje

Akmens vata praleidžia garus ir saugo nuo drėgmės. Jei produkto paviršius sudrėksta sumontavus jį konstrukcijoje, jis paprastai greitai išdžiūva nepadarydamas ilgalaikės žalos šiluminėms produkto savybėms.
Jei izoliacija truputį sudrėko nepažymėtoje išorinėje pusėje (paviršiuje be raudonų žymių), ją galima montuoti, nes ji vėdinsis ir išdžius.

Pakeiskite izoliaciją, jei ji sudrėko iš abiejų pusių.

Laikymas

Norėdami užtikrinti tinkamą izoliacijos poveikį prieš montuodami laikykite pakuotes taip, kad jos nesusigadintų, nesudrėktų ir neišsipurvintų.