Vėdinamų fasadų montavimo vadovas

Vėdinami fasadai: mūro siena

Plokštes montuokite tvirtai prispausdami prie mūro sienos. Galite naudoti vieną sluoksnį šilumos izoliacijos PAROC WAS 35t arba keletą sluoksnių PAROC eXtra ir PAROC WAS 25t.

Montuojant šilumos izoliaciją PAROC WAS 35t plokštes reikia perstumti vieną kitos atžvilgiu, taip kad nesutaptų plokščių kampai. Ploštes tvirtinamos specialiomis smeigėmis, atsižvelgiant sienos konstrukciją. Reikalingas bent 30mm oro tarps konstrukcijoje. Oro judėjimui užtikrinti antroje arba trečioje nuo apačios mūro eilėje paliekama kas antra siūlė tarp plytų neužpildyta skiediniu.

Montuojant šilumos izoliacija iš dviejų sluoksnių, plokštes perstumkite viena kitos atžvilgiu, taip kad nesutaptų ploščių kampai. Šilumos izoliacijos ir apsaugos nuo vėjo plokštės turi būti sumontuotos taip, kad nesutamptų sių dviejų sluoksnių sandūtos. Plokštės yra tvitinamos specialiomis smeigėmis atsižvelgiant i sienos konstrukciją. Reikalingas bent 30mm oro tarps konstrukcijoje. Oro judėjimui užtikrinti antroje arba trečioje nuo apačios mūro eilėje paliekama kas antra siūlė tarp plytų neužpildyta skiediniu.

Medžio karkaso sienos

(+ 50 mm vidiniai tašai, apsaugos nuo vėjo plokštė)

Šilumos izoliacijos plokštės PAROC eXtra yra montuojamos tarp medinio karkaso elementų. Rekomenduojama naudoti ištisas plokštes ir kruopščiai sulygiuokite kraštus. Labai svarbu , kad izoliacija užpildytų visą karkaso erdvę Sujungimus aplink langus ir duris užsandarinkite plokštės atbraižomis.

Pastaba: Jei PAROC eXtra plokštės yra montuojamos po apsaugos nuo vėjo plokštėmis (pvz., PAROC WAS 25t), yra rizika, kad kampai/ kraštai užsiapvalins, ir dėl to galimi šilumos nuostoliai.

Medinė karkasinė siena  Kad fasado plokštės būtų gerai pritvirtintos, prikalkite horizontalius tašus nuo karkaso viršaus iki apačios, užtvirtinkite tašus aplink langus ir duris.
 Medinė karkasinė siena Sumontuokite apsaugos nuo vėjo plokštes (PAROC WAS 25t) medinio rėmo išorėje taip, kad padengtas paviršius būtų išorinėje pusėje. Plokštes montuokite sandūromis. Pirminiam sutvirtinimui naudokite vinis ar varžtus ir veržles bei poveržles (plokštei reikia 5–6 vnt).
 Medinė karkasinė siena Mediniais tašais užtvirtinkite apsauga nuo vėjo ir suformuokite oro tarpą sienos konstrukcijoje.
 Medinė karkasinė siena Tvirtininkite apdailines dailylentes horizontalia kryptimi.
 Medinė karkasinė siena Montuojant apdailines dailylentes vertikalia kryptimi, papildomai prikalkite horizantalius tašus ir tik po to tvirtinkite apdailines dailylentes.
  Sumontuokite oro ir garų užtvarą medinio karkaso viduje. „Paroc“ rekomenduoja 50–100 mm tašus prieš garų užtvarą. Visi elektros instaliacijos darbai turi būti atlikti šioje erdvėje nepažeidžiant garų užtvaros. Tašai gali būti sudėti ir vertikaliai, ir horizontaliai.
 Paroc eXtra montavimas

Po elektros instaliacijos darbų kruopščiai sudėkite PAROC eXtra plokštes, plokštės turi būti 2–5 mm platesnės už karkaso angą.

Sudėkite gipso kartono plokštes ir užbaikite vidinę apdailą.