Vėdinamų grindų montavimo vadovas

Papildoma izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai

Iš viršaus

Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš viršaus 1  Pašalinkite grindų dangą ir patikrinkite senos izoliacijos bei pačios konstrukcijos būklę. Jei izoliacija ir konstrukcija yra geros būklės, tiesiog uždėkite naujus izoliacijos sluoksnius ant jų. Jei sena izoliacija ar konstrukcija pažeista drėgmės ar pelėsio, jas reikėtų pašalinti. Šiuo atveju ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į pačią konstrukciją ir identifikuoti, koks tvarkymas jai reikalingas. Patikrinkite vėjo apsaugos ir pamato būklę. Pašalinkite visas organines medžiagas (pavyzdžiui, medžio gabalėlius) nuo pamatų. Patikrinkite, ar pamatai yra gerai ventiliuojami. Ant žemės paklokite plastiko paklotą, kad apsaugotumėte nuo drėgmės. Kraštuose palikite 100 mm užlaidas. Plastiko lakštą, kad jis nejudėtų, pritvirtinkite akmenimis.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš viršaus 2 Uždėkite bent 200 mm storio izoliacijos sluoksnį. Jeigu esamos sijos nepakankamai aukštos naujai izoliacijai, sumontuokite smeiges.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš viršaus 3 Apačioje sijų ir paklokite medienos plokštes kaip įrengiant aklinas grindis. Izoliuokite kiekvieną sijos angą taip kad izoliacijos plokštė būtų 10-20 mm virš sijos krašto. Patikrinkite, kad neliktų plyšių.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš viršaus 4 Paklokite oro ir vandens garų barjerą. Prikalkite arba prisukite medienos drožlių plokštes ar lentas, kad paviršius būtų užbaigtas.

 

Iš apačios

 

 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš apačios 1 Pašalinkite aklinas grindis ir visą esamą izoliaciją.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš apačios 2 Patikrinkite, kad pakaktų erdvės 200 mm storio izoliacijai. Jei reikia, pritvirtinkite naujas sijas.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš apačios 3 Sumontuokite PAROC eXtra plokštes tarp sijų ir patikrinkite, kad neliktų plyšių. Parinkite tokį izoliacijos sluoksnį, kad būtų 10 mm. perviršis. Pritvirtinkite plokštes į vietą su plastikine juosta prieš klodami vėjo izoliaciją.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš apačios 4 Vėjo apsaugai naudokite PAROC WPS 3n arba PAROC WAS 25t. Pritvirtinkite ją vinimis ir poveržlėmis.
 Izoliacija vėdinamų grindų konstrukcijai iš apačios 5 Nuo pamatų pašalinkite visas organines medžiagas, tokias kaip medis. Patikrinkite, kad pamatas būtų gerai ventiliuojamas ir turėtų ventiliacijos angas. Užklokite žeme plastiko danga, kad užkirstumėte kelią drėgmei. Plastiko dangą pritvirtinkite akmenimis, kad ji išliktų savo vietoje.