Šlaitininių stogų projektavimo gairės

Sandarumas

Daugiausia šilumos prarandama per stogą. Oro srautą, praeinantį per stogo konstrukciją galima sumažinti tvarkingai įrengiant vandens garų izoliaciją, kuri kartu atlieka ir oro užtvaros funkciją.

Daugeliu atvejų viršslėgis susidaro pastato viršuje. Žiemos metu temperatūrų svyravimas yra didesnis, taip pat didesnis yra ir slėgių skirtumas. Kad būtų išvengta neigiamo drėgmės poveikio, visas siūles bei jungtis su kitomis konstrukcijomis ar elementais užsandarinkite. Tai yra labai svarbu ir sename pastate, kuris yra papildomai apšiltinamas. Nustatykite pastato sandarumo rodiklį pagal slėgių skirtumo metodą EN 13829.

Vėdinimo reikšmė

Šlaitiniuose stoguose vėdinimo tarpą įrenkite tarp hidroizoliacijos ir apsaugos nuo vėjo arba virš difuzinės plėvelės (priklauso nuo stogo k-cijoje naudojamų medžiagų). Per tarpą su oro srautu iš konstrukcijų išeina drėgmės perteklius. Oro srautas per tarpą kyla aukštyn. Angos įrengtos karnize leidžia orui patekti į tarpą. Tarpe oras įšyla, absorbuoja drėgmę ir kyla aukštyn, kol išeina per angas ties kraigu. Palėpės vėdinimui dviejose priešpriešinėse palėpės pusėse turi būti įrengtos vėdinimo angos. Angų plotas kiekvienoje pusėje turi būti ne mažesnis nei 1:500 vėdinamo pastogės grindų ploto.

Gaisrinė sauga

Stogo konstrukcijos turi būti apsaugotos nuo ugnies. Renkantis stogo izoliaciją, pagalvokite apie du dalykus: kaip medžiaga reaguoja į ugnį ir kiek yra atspari jai. Nedegi Paroc akmens vata lydosi tik labai aukštoje temperatūroje - virš 1000 °C, suteikdama ilgesnę apsaugą konstrukcijoms.

Šiluminių tiltelių mažinimas

Gegnės ir sijos, kurios kerta šilumos izoliacinį sluoksnį, yra šiluminiai tilteliai. Šilumos nuostoliai per šiluminius tiltelius daug didesni nei per gretimas konstrukcijos dalis. Be to, šiluminiuose tilteliuose arba ties jais gali atsirasti kondensatas, kuris padidina drėgmę stogo konstrukcijose. Norėdami sumažinti šiluminius tilteliu, naudokite visiškai uždengiantį izoliacijos sluoksnį ir sumažinkite per šilumos izoliacijos sluoksnį einančių tvirtinimo detalių bei kitų elementų kiekį.

Garso izoliacija

Vis didėjant transporto skleidžiamam triukšmui ir kitiems žemo dažnio garsams, reikalavimai efektyviai garso izoliacijai tampa griežtesni. Garsą galima žymiai sumažinti akmens vatos izoliacijos pagalba stogo konstrukcijose.