A energinio naudingumo klasės Aukštaitijos implantologijos klinika

Aukštaitijos sostine vadinamame Panevėžyje, šalia pagrindinių miesto gatvių  susikirtimo, nedideliame – vos 10 x 14 metrų ploto sklype iškilo patrauklus 3 aukštų pastatas – „Aukštaitijos implantologijos klinika“.

Šios klinikos architektas Valdas Klimavičius pasakoja, kad iš pradžių pastatas buvo projektuotas kaip B klasės energinio naudingumo, tačiau užsakovas „užsispyrė“ ir pageidavo pastato energinio naudingumo klasę padidinti iki A ar net A+, tai yra – aukštesnės energinio naudingumo klasės nei reikalavo statybos reglamentas. „Tai iš ties labai pažangus ir toliaregiškas užsakovo noras, labai pažangi iniciatyva, tad mes atsižvelgę į pageidavimus parengėme techninį projektą taip, kad pastatas atitiktų aukštesnę energinio naudingumo klasę“,- pasakoja architektas.

Pastato sienų ir stogo šiltinimui buvo pasirinktos „Paroc“ izoliacinės medžiagos. Silikatinių plytų muro sienos apšiltintos vėdinamo fasado sistema su 300 mm storio akmens vatos sluoksniu, naudojant PAROC WAS ir PAROC Cortex plokštes. Plokščias stogas apšiltintas 480 mm storio PAROC ROS ir PAROC ROB plokštėmis.

„Pastato šiltinimui pasirinkome akmens vatą, nes tai nedegi, ilgaamžė izoliacija iš akmens, pagaminta iš „gamtiškos“ medžiagos, be jokių plastmasių“,- sako architektas.

Gaminiai:
PAROC WAS 50
PAROC Cortex
PAROC ROS 60
PAROC ROB 80
PAROC eXtra

 

Objekto informacija

Kategorija
  • Stogai
Metai 2016
Šalis Lietuva
Adresas Stoties g. 1
Miestas ir pašto kodas Panevėžys 35137
Architektas Valdas Klimavičius
Projektuotojas Remigijus Navikas

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.