Pirmasis pastatytas pasyvus namas Suomijoje PAROC Passive House, Vantaa netoli Helsinkio

Sienų konstrukcijų pagrindui buvo pasirinktas PreWIS (Prefabricated Wall Insulation System su PAROC FAL 1 plokšte tinkuojamų fasadų sistemoms) sprendimas, kurio bendras sienos storis siekė 510 mm. Toks sienos storis įgalino įrengti plačias vidines palanges, o tai labai nudžiugino naujakurius.

Stogo konstrukcijoms šiltinti buvo naudojamos universalios plokštės PAROC eXtra, horizontaliai perdangai biri vata PAROC BLT, kur šilumos izoliacijos storis siekė 600 mm. Toks šilumą izoliuojančio sluoksnio storis ne tik puikiai izoliavo šilumą, bet ir suteikė gerą papildomą apsaugą nuo praskrendančių lėktuvų triukšmo.

Bendrovė Paroc kūrė šio pasyvaus namo koncepciją kartu su Suomijos tyrimų centru VTT. Šis projektas tavo pirmuoju pavyzdžiu ir vėlesniems bendrovės pasyviems namams kitose šalyse. VTT atlieka šio pastato matavimus ir monitoringa, analizuoja šilumos energijos naudojimą bei vidaus klimato rodiklius.

Iki šiolei, tiek mokslininkai, tiek ir šio namo gyventojai yra patenkinti gautais rezultatais ir gyvenimo kokybe bei suvartojamos energijos kiekiu name, apšiltintame PAROC® akmens vatos gaminiais.

Naudoti gaminiai:

PAROC FAL 1, PAROC eXtra, PAROC BLT 6

Šis pirmasis Suomijoje pastatytas PAROC Pasyvus namas siugriovė ir keletą įsigaliojusių mitų, kaip antai, kad pasyvus namas gali turėti tik mažučius langus ir atrodyti lyg “dėžutė”. Statant šį namą nebuvo paaukota nei viena gyventojų svajonė ar architekto užmačios, net jei šis namas vartoja ir itin mažai energijos šilumai. Šis namas dėl savo estetikos yra puikiai atpžįstamas iš išorės.

Objekto informacija

Kategorija
  • Pasyvūs pastatai
Metai 2009
Šalis Suomija
Adresas Rusojuurentie 8
Miestas ir pašto kodas 01300 Vantaa

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.