Stogai

Plokstieji ir slaitiniai stogai

Nepriklausomai nuo stogų konstrukcijos tipo ar jų nuolydžio, stogai yra svarbiausia pastatų atitvarinė dalis, turinti didelę įtaką pastatų visuminiams šilumos nuostoliams bei energijos vartojimo efektyvumui. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją, suvartojama mažiau energijos viso namo šildymui ir vėsinimui.

Toliau pateikiame rekomenduojamus šilumą izoliuojančius sprendimus visų skirtingų tipų plokštiesiems ir šlaitiniams stogams. Šiame skyriuje galite surasti populiariausius pastatų stogų konstrukcijų šiltinimo pavydžius. Raskite tinkamą "Paroc" gaminį jūsų pasirinktam stogo tipui.

Plokštieji stogai – tai stogai, kurių nuolydis nuo 0,7° iki 7°.

Daugumos plokščiųjų stogų kokybė ir ilgaamžiškumas nukenčia dėl vienu ar kitu būdų į stogo konstrukciją patenkančio vandens. Todėl svarbu suprojektuoti plokščiuosius stogus taip, kad drėgmė negalėtų daryti poveikio. Yra trys pagrindiniai būdai drėgmei patekti į stogo sistemą:

  1. montavimo metu: lietus ir drėgnos medžiagos; 
  2. nesandari stogo konstrukcija: drėgnas vidaus oras turi galimybę patekti į stogo konstrukciją; 
  3. įtrūkusi (įplyšusi) stogo danga: plyšiai dangoje leidžia vandeniui iš išorės patekti į stogo konstrukciją.

Bet kokiu būdu drėgmė patekusi į stogo sistemą sumažina energinį efektyvumą, metalinės stogo konstrukcijos dalys pradeda rūdyti, sumažėja mechaninės ir šiluminės šilumos izoliacijos savybės. Šie padariniai sutrumpina stogo tarnavimo laiką – vanduo pradeda lašėti į patalpas, taip sukeldamas pastato eksploatavimo, saugos ir žmonių sveikatos problemas.

Lietuvos Respublikoje stogai turi būti įrengiami laikantis STR 2.04.01:2018 „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ reikalavimų.

Šlaitiniai stogai – tai stogai, kurių nuolydis yra didesnis nei 7°.

Šlaitiniai stogai pats populiariausias gyvenamųjų namų stogų tipas. Be to, stogas yra viena iš daugiausiai įtakos šilumos nuostoliams ir pastato energiniam naudingumui turinti atitvara.

Šilumos izoliacijos įrengimo požiūriu, stogai yra skirstomi į apšiltintus (po jais įrengiamos šildomos patalpos) ir neapšiltintus (po jais paliekamos nešildomos erdvės).

Apšiltintuose stoguose šilumos izoliacija įrengiama tarp gegnių, o neapšiltintuose - šilumos izoliacija yra įrengiama ant perdangos.

Paroc šlaitinio stogo sprendimai padės sukurti saugią ir sveiką gyvenimo aplinką. Paroc šilumos izoliacijos plokštės iš akmens vatos yra lanksčios, lengvai pjaustomos pagal reikiamus matmenis, lengvai montuojamos tarp medinių gegnių ar sijų. Tai ilgaamžė, nedegi, gerai izoliuojanti šilumą ir slopinanti garsą stogų konstrukcijose šilumos izoliacija.

Renovuokite pastatus kol drėgmė dar nespėjo sukelti problemų visam pastatui. Vizualiai apžiūrėkite stogo nuolydžius, parapetą, karnizą, stogo dangą, vandens nuvedimo latakus ir pan. Renovuojant senus stogus, projektavimo ir montavimo instrukcijos gali būti tokios pat kaip naujo stogo įrengimo atveju.

Įvertinant renovuotino stogo būklę, reikia apžiūrėti ir šilumos izoliacijos sluoksnį. Jei ilgą laiką tam tikroje vietoje buvo protėkis, reikia išimti seną izoliaciją, kuri yra sudrėkusi, ir pakeisti nauja. Jei senojo stogo įdubimus yra dideli, juos reikia išlyginti. Tam galima naudoti ploną šilumos izoliacijos sluoksnį. Naują nuolydį, jei reikia, galima formuoti ant senojo. Naudokite specialias „Paroc“ su nuolydžiu plokštes arba keramzitą. Pateikiame keletą efektyvių konstrukcijų renovuojamiems stogams.

Paprastas ir taupus būdas pagerinti pastato energinį efektyvumą - yra stogo arba palėpės papildomas šiltinimas. Ypač paprasta ir patogu yra papildomai apšiltinti palėpę.

Prieš pradėdami stogo papildomą stogo šiltinimą, įsitikinkite, kad stogo ar palėpės konstrukcija yra geros būklės.