Tinkuojamos sienos

Tinkuojamos sienos arba tinkuojami fasadai (angl. ETICS) tai yra nevėdinama statybvietėje įrengiama sienos sistema, skirta mūrinių, betoninių ir kitų atitvarų šiltinimui. Įprasta tokios sienos paviršiaus apdaila yra tinkas, tačiau ji gali būti ir iš klinkerio plytelių, natūralaus akmens ar kitos fasadų apdailos medžiagos. Tokių sienų šiltinimui yra naudojamos PAROC Linio grupės akmens vatos plokštės.

Dėl savo išskirtinių šiluminių savybių, PAROC tinkuojamų fasadų plokštės ir „lamelės“ (vertikaliai orientuoto plaušo plokštės) naudojamos ne tik C ir B energinio naudingumo klasių pastatų šiltinimui, bet energiškai efektyvių – A, A+, A++ energinio naudingumo klasių pastatų šiltinimui. Be to, PAROC tinkuojamų fasadų plokštės ir „lamelės“ yra nedegios ir priskiriamos aukščiausiai A1 Euroklasei pagal degumą.

PAROC akmens vatos šilumą izoliuojančios plokštės bei „lamelės“ pasižymi puikiomis šiluminėmis ir drėgminėmis savybėmis, yra nedegios, tvarios ir puikiai slopina triukšmą. Plati tinkuojamų sienų (fasadų) PAROC akmens vatos izoliacijos gaminių pasiūla, leidžia pasirinkti tinkamus sprendimus įvairių tipų pastatų sienų šiltinimui tinkuojama sistema.
Tinkuojamos sienų sistemos yra sudarytos iš atskirų komponentų – tvirtinimo (klijai arba tvirtinimo elementai), šilumos izoliacijos, armavimo sluoksnio ir išorinės apdailos sluoksnio. Siekiant įrengti ilgaamžes ir funkcionalias tinkuojamų sienų sistemas, būtina laikytis sistemos gamintojo, kuris teikia garantiją, montavimo instrukcijų.

Energiškai efektyvios, nedegios, ilgaamžės, pasižyminčios puikiomis drėgminėmis ir garsą izoliuojančiomis savybėmis, PAROC izoliacinės plokštės yra lengvai montuojamos ir saugios naudoti šiltinant įvairių pastatų išorinių sienų konstrukcijas tinkuojamomis sistemomis.

Lietuvoje tinkuojamos sienos (tinkuojami fasadai) turi būti įrengiami prisilaikant STR 2.04.01:2018 „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ reikalavimų. Be to, kiekviena sistema turi turėti europinį (ETĮ, angl. ETA) arba nacionalinį (NTĮ, angl. NTA) techninį įvertinimą.

Atitvarų šiluminės savybės turi būti suprojektuotos, o pačios atitvaros įrengtos taip, kad pastatas atitiktų STR 2.01.02:2016 nustatytus reikalavimus siekiamos energinio naudingumo klasės pastato atitvarų savitiesiems šilumos nuostoliams.

NedegumasPAROC tinkuojamų sienų plokštės ir „lamelės“ yra nedegios ir priskiriamos aukščiausiai A1 Euroklasei pagal degumą. Daugiau informacijos rasite čia. Gaisro metu akmens vatos plokštės neprisideda prie ugnies plitimo, todėl tinka ligoninių, vaikų darželių, mokyklų, aukštų ir kitų pastatų, kuriems keliami aukštesni gaisrinės saugos reikalavimai, tinkuojamų sienų šilumos izoliacijai.

 

 

Atsparumas drėgmeiPAROC tinkuojamų sienų šilumą izoliuojančios plokštės iš akmens vatos yra laidžios vandens garams, todėl drėgmė gali lengvai pasišalinti iš sienos konstrukcijos. Daugiau informacijos rasite čia. Tokiu būdu yra sukuriamas puikus vidaus patalpų mikroklimatas ne tik naujai statomuose, bet ir renovuotuose pastatuose.

 

 

Izoliuoja garsąPAROC akmens vatos plokštės puikiai sugeria garsą ir tinka naudoti tokiuose pastatuose, kurie yra triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui prie intensyvaus eismo gatvių ar kelių, prie geležinkelio ar oro uosto ir pan. Daugiau informacijos rasite čia.