Energinis efektyvumas

Klimato kaitos intensyvėjimas ir energijos kainų augimas reiškia, kad pastatų energinio efektyvumo didinimas yra svarbesnis nei bet kada.

Pastatuose yra didžiulis energijos taupymo potencialas. Pavyzdžiui, tinkamai izoliuotame pastate sunaudojama tik apie 20 % energijos, kurios reikia standartinio namo šildymui.

Svarbiausias faktorius, darantis pastatą energiškai efektyviu, yra jo izoliacija, kurios įtaka pastato energijos sąnaudoms gali siekti net iki 75 %. Ir tai reiškia, kad per metus anglies dioksido (CO2) emisija gali būti sumažinta apie 460 milijonų tonų.

Energiškai efektyvūs namai skirstomi į keturias kategorijas: mažai energijos naudojantys, pasyvieji, nulinės energijos ir energiją gaminantys pastatai. Pasyvieji namai dažniausiai yra optimaliausiais sprendimas, įvertinant visą pastato gyvavimo ciklą. 

Energiškai efektyvių pastatų konstrukcijos yra truputį storesnės ir kompaktiškesnės už įprastinių pastatų konstrukcijas. Pastato energinis efektyvumas priklauso ne tik nuo izoliacijos, bet ir nuo keleto kitų dalykų: pastato bendrojo langų ploto, į pastatą patenkančios saulės energijos ir vėdinimo sistemos tipo. 

Šaltinis: CEPS, EURIMA, VTT

„Paroc“ energiškai efektyvus (energywise) pastatas yra sumani investicija.

 • Energiškai efektyvaus pastato statybos darbų kainos padidėjimas sudaro + 0–5 %, lyginant su standartiniu pastatu (pagal Suomijos techninių tyrimų centro VTT duomenis). 
 • Energiškai efektyvaus (energywise) namo kaina nekilnojamojo turto rinkoje yra apie 10–30 % didesnė už standartinio namo kainą. 
 • Energiškai protingame, efektyviame name per 25 metų laikotarpį galima sutaupyti 30,000–50,000 EUR (nustatyta VTT). 
 • Akmens vatos izoliacija yra lengvas ir ekonomiškas energijos išsaugojimo ir aplinkos apsaugos būdas. Tai taip pat sumažina šildymo išlaidas, sukuria švarų ir sveiką vidaus mikroklimatą bei pagerina pastato garso izoliacines savybes  

Akmens vata yra gera izoliacinė medžiaga.

 • Viename kubiniame metre akmens vatos yra 95–98 % oro, ir yra gerai žinoma, kad nejudančio oro šilumos laidumas yra labai mažas.

Akmens vata ypatingai atspari vandeniui ir drėgmei.

 • „Paroc“ akmens vata gerai atstumia vandenį. Vatoje nėra ištisinių kapiliarų, todėl ji neįgeria vandens. Veikiant slėgiui, vanduo gali būti įstumtas į plokštes. Drėgnos akmens vatos plokštės greitai džiūsta, nes jų struktūra yra laidi drėgmei.
  Trumpalaikis vandens įmirkis, WS, (Wp) < 1 kg/m² (EN 1609)
  Ilgalaikis vandens įmirkis (dalinis panardinimas), WL(P), (Wlp) < 3 kg/m² (EN 12087)
 • „Paroc“ akmens vatos didelis vandens garų laidumas. Izoliacijoje nevyksta drėgmės kondensacija.
 Akmens vata ypatingai atspari vandeniui ir drėgmei