Gaisras

Griežtėjant pastatų ir instaliacijų energinio efektyvumo reikalavimams, didėja ir izoliacinių medžiagų vaidmuo. Storas degios izoliacijos sluoksnis gali ženkliai padidinti gaisro apkrovą pastate, todėl šiltinimo medžiagų pasirinkimas daro labai didelę įtaką viso pastato gaisrinei saugai.

PAROC akmens vata yra nedegi

  • PAROC akmens vatos gaminiai yra gaminami iš natūralaus akmens (96–98%) bei gamybos procese naudojamo labai mažo kiekio organinių rišiklių (~2–4%). Akmens vata nedega, nes gaminama iš akmens. 

  • PAROC akmens vata yra unikalus puikių šilumos ir garso izoliavimo savybių bei nedegių medžiagų derinys. Ji naudojama tokiose srityse, kur keliami ypatingi ir įvairiapusiai reikalavimai izoliacijai, pvz., laivų statybos pramonėje ir branduolinės energetikos objektuose.

PAROC akmens vata atitinka aukščiausios A1 europinės degumo klasės reikalavimus  

Staigus ugnies išplitimas arba ugnies pliūpsnis spontaniškai kyla užsidegus karštoms dujoms. Dėl tokių pliūpsnių ugnis ir gaisras gali nekontroliuojamai išplisti. Staigaus ugnies išplitimo metu rizika žmonių gyvybei išauga net 300%, o nedidelis gaisras greitai gali tapti pragaištingu.  

Medžiagų degumą apibrėžia europinės degumo klasės nuo A1 iki F. Ši klasifikacija pagrįsta gaisro poveikiu medžiagai, įskaitant galios sklaidą, dūmingumą bei liepsnos lašelių susidarymą. Klasifikavimo metu įvertinama medžiagos įtaka ugnies ir dūmų susidarymui ir plitimui, bei galimas poveikis staigaus ugnies išplitimo skatinimui. Nedegios medžiagos ir gaminiai (A1 ir A2) nesukelia staigaus ugnies išplitimo. PAROC akmens vatos gaminiai be dangos yra priskiriami A1 klasei, o su aliuminio folija ar stiklo pluošto audinio danga – A1 arba A2-s1, d0 (EN 13501-1) klasei. Tai reiškia, kad jie neskatina ugnies plitimo. PAROC kompozicinės plokštės priskiriamos A2-s1, d0 klasei.

Akmens vata prieš ir po bandymo, esant 750°C temperatūrai (EN ISO 1182) 

Nuotrauka: Akmens vata prieš ir po bandymo, esant 750°C temperatūrai (EN ISO 1182)

Ugnies poveikiui atviri garso izoliacijos gaminiai privalo atitikti saugumo reikalavimus dėl užsidegamumo, liepsnos plitimo, taip pat dūmų bei liepsnos lašelių susidarymo. PAROC gaminiai atitinka griežčiausius paviršiaus dangų gaisrinės saugos reikalavimus, todėl jie gali būti naudojami visose pastato dalyse, įskaitant koridorius ir technines patalpas.

 

PAROC akmens vata išlaiko savo savybes net 1 000 ⁰C temperatūroje

Atsparumas ugniai parodo, ar medžiaga užkerta kelią išsiplėtojusiam gaisrui plisti iš vienos patalpos į kitą.

Ypatingai aukšta PAROC akmens vatos lydymosi temperatūra (1 000 ⁰C) užtikrina ilgesnę konstrukcijų apsaugą. Aukšta lydymosi temperatūra parodo, kad PAROC akmens vata yra idealus priešgaisrinis gaminys.

Pavyzdžiui:

  • Priklausomai nuo plieno kokybės, apkrovas laikanti plieno konstrukcija praranda savo laikančiąsias savybes temperatūrai pakilus iki maždaug 450-550°C. Panaudojus PAROC priešgaisrines dangas plieninės konstrukcijos gali atlaikyti gaisrą iki keturių valandų. 

  • Kilus gaisrui, ugniasienė iš PAROC kompozicinių plokščių apsaugo žmonių gyvybę, turtą ir aplinką. Iš PAROC kompozicinių plokščių sumontuotos sienos gaisro metu išlieka atsparios ugniai iki keturių valandų, o lubos - iki vienos valandos. 

  • Vidinės pertvaros turi apriboti ugnies prasiskverbimą iš vienos nuo gaisro apsaugotos patalpos į kitą. Pastato vidinių pertvarų atsparumas gaisrui gali būti žymiai padidintas pastate naudojant PAROC akmens vatos plokštes. 

  • Kad būtų išvengta gaisro plitimo per užtvaras, inžinerinių sistemų angos, ortakiai, instaliaciniai kanalai ir kitos ertmės turi būti suprojektuotos taip, kad nepažeistų užtvarų atsparumo ugniai. Izoliacija privalo neleisti karščiui plisti iš įkaitusios sienos pusės į vėsiąją. PAROC gaminiais izoliavus vidinius inžinerinius tinklus ir ertmes, užtikrinama tinkama gaisrinė sauga viso pastato gyvavimo laikotarpiu.