Statybinių medžiagų emisijos klasifikacija

Gerinant vidaus oro kokybę, pastatuose ir jų patalpose naudotini gaminiai turi atitikti griežtus cheminės emisijos apribojimus. Tai padeda sukurti sveikesnę vidaus aplinką. Laisvanoriško emisijos klasifikavimo tikslas yra didinti mažos emisijos statybinių medžiagų diegimą ir naudojimą.

Emisijos klasifikacija

Visoms, netgi natūralios kilmės medžiagoms būdinga emisija. Statybinės medžiagos ir vidaus apdailos detalės į patalpų orą išskiria įvairius chemikalus. Statybinių medžiagų emisijos klasifikacijoje, atsižvelgiant į oro kokybę, pateikti medžiagų emisijos reikalavimai. M1 klasė priskiriama mažos emisijos medžiagoms.

M1 klasifikacija naudojama tik Suomijoje. Statybinės informacijos fondo RTS kataloge publikuojami šiuo metu klasifikuoti gaminiai ir teisių naudoti šį tinklapį savininkai.

Savanoriško ženklinimo sistema

„Statybinių medžiagų emisijos klasifikavimas yra savanoriška ženklinimo sistema, atvira visiems statybos gaminių gamintojams, importuotojams ir eksportuotojams. Tačiau sertifikavimas nėra aukštesnis už statybos normas arba jų interpretacijas (susijusius dokumentus). Tačiau dauguma vystytojų, architektų projektuotojų, rinkdamiesi medžiagas savo projektams, pirmenybę teikia M1 klasifikuotiems gaminiams. Suomijos statybos savininkų ir klientų asociacija (RAKLI), Suomijos architektų asociacija (SAFA) ir Suomijos konsultacinių įmonių asociacija (SKOL) rekomenduoja jų nariams taikyti šią klasifikavimo sistemą siekiant aukštesnės statybos kokybės“

Apie M1 klasifikavimo kriterijus daugiau skaitykite Statybos informacijos fondo RTS tinklapyje.
Čia taip pat rasite visus klasifikuotus statybos gaminius >>

http://www.rts.fi/english.htm