Vėdinimo sistemoms reikia šilumos izoliacijos, siekiant apriboti ir kontroliuoti šilumos nuostolius. Sumažinti nereikalingus šilumos nuostolius ortakiuose, kuriais transportuojamas šiltas oras, naudinga ir finansiškai, ir tuo pačiu taip saugome aplinką, nes mažiname energijos naudojimą ir nepageidaujamą aplinkos šildymą.

Vėdinimo sistemos ortakių šilumos izoliacija  Transportuojant šiltą orą ilgais ortakiais, būtina išlaikyti tam tikrą oro temperatūrą. Jeigu ribojami šilumos nuostoliai, planuojant ir pasirenkant izoliavimo sprendimą bei izoliacijos storį, reikia įvertinti visus sistemai keliamus reikalavimus.

Šaltą orą transportuojantys ortakiai taip pat turi būti patikimai izoliuoti. Tokių ortakių izoliavimo užduotis yra ne tik apriboti šilumos nuostolius, bet ir išlaikyti žemesnę temperatūrą ortakio viduje, izoliuoti jį nuo šiltesnės aplinkos temperatūros. Jei šaltas oras bus šildomas aplinkos, ŠVOK sistema nebus pakankamai efektyvi, daugiau energijos reikės išsaugoti reikiamą ortakio temperatūrą. Norimas sistemos efektyvumas nesunkiai pasiekiamas tinkamai izoliavus ortakius. Tuomet visa sistema dirbs taip, kaip yra numatyta projekte ir reikalaus mažiau derinimo darbų.