Renovacija

Renovuojamų pastatų atitvarų šiluminės savybės turi būti suprojektuotos, o pačios atitvaros įrengtos taip, kad pastatas atitiktų STR 2.01.02:2016 nustatytus ne mažesnės nei „C“ energinio naudingumo klasės pastato atitvarų savitiesiems šilumos nuostoliams reikalavimus. Pačios atitvaros turi būti projektuojamos ir įrengiamos pagal STR 2.04.01:2018 „Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ reikalavimus.

Modernizuodami pastatus ne tik padidiname jų energinį efektyvumą, taip sumažindami išlaidas šildymui, bet ir kuriame sąlygas sveikesnei, patogesnei aplinkai, bei pageriname estetinę pastato išvaizdą.

  • Apšiltintų atitvarų aukštesnė paviršiaus temperatūra pagerina šiluminį komfortą
  • Komfortas pasiekiamas esant žemesniam nei anksčiau patalpų oro temperatūros lygiui
  • Sumažėja vidinių konstrukcijų dalių kondensacijos rizika
  • Sumažėja energijos poreikis ir šildymo kaštai
  • Atitvarų energinis efektyvumas yra pagrindas kitoms energijos taupymo priemonėms diegti

Projektuojant renovuojamų atitvarų šiltinimą ir apdailą, reikia įvertinti esamų senų konstrukcinių sluoksnių būseną ir tik tada pasirinkti tinkamiausią sprendimą šiluminės fizikos, gaisrinės saugos ir estetikos požiūriu. Be to, siekiant renovuoti pastatus į C ar didesnę energinio naudingumo klasę, reikalingi pastato nuostolių skaičiavimai.

Šiame skyriuje rasite pagrindinių atitvarų- sienų, stogų ir palėpių šiltinimo sprendimus modernizuojamiems pastatams.

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

„Paroc“ akmens vatos plokštės, naudojamos renovuojamų pastatų įvairių atitvarų šiltinimui, yra ne tik energiškai efektyvios, bet ir puikiai izoliuoja garsą, yra nedegios ir atsparios drėgmei:

Nedegumas„Paroc“ akmens vatos plokštės yra nedegios ir atitinka aukščiausios A1 arba A2-s1, d0 europinės statybinių medžiagų degumo klasės reikalavimus. Daugiau informacijos rasite čia.    
 

Atsparumas drėgmeiPAROC akmens vata pasižymi puikiomis vandens garų laidumo savybėmis. Net ir po to, kai buvo paveikta drėgmės, išdžiūvusi akmens vatos plokštė išlaiko šilumos izoliacines savybes ir nedegumą. Daugiau informacijos rasite čia.
IlgaamžiškumasPAROC akmens vata yra ilgaamžė šilumos izoliacija. Laikui bėgant ji išlaiko savo izoliacines savybes ir matmenis visą pastato gyvavimo laikotarpį. Daugiau informacijos rasite čia.

 

 

 

Daugiau informacijos: Kodėl akmens vata